А.Искендеров атындагы орто мектебиндеги окуучулардын олимпиададагы жетишкен ийгиликтери.
№ | Райондук олимпиада | 2014/2015 окуу жылы (ээлеген орун) | 2015/2016 окуу жылы (ээлеген орун) | 2016/2017 окуу жылы (ээлеген орун) | 2017-2018 окуу жылы(ээлеген орун) | 2018/2019-окуу жылы (ээлеген орун) | 2019/2020-окуу Жылы (ээлеген орун) |
1 | Кыргыз тили | 2-орун Тойчубай кызы Бекзат 11-класс | 3-орун. Базарбек кызы Гулмария 10-класс 2-орун Мусабекова Уултай 11-класс | 2-орун Базарбек кызы Гулмария 11-класс 2-орун Тойчубай к. Майрам 10-класс | 2-орун Тойчубай кызы Майрам, 11-класс,3-орун Эмилбек кызы Айдай 10-класс, | 2-орун Эмилбек к. Айдай 10-класс | 2-орун Эмилбек к. Айдай 10-класс |
2 | Орус тили | 2-орун Канатбек к Сайкал 10-класс | |||||
3 | Тарых | 1-орун Молдосун кызы Саткын 11-класс | 1-орун Табылды уулу Кубаныч 10-класс | 2-орун Табылды уулу Кубаныч 11-класс | 3-орун Кыргызбек к Рыскул | 3-орун Таалайбек к. Адина 9-класс | |
4 | Математика | 3-орун Касмалиева Алина 10-класс | 3-орун Касмалиева А.11-класс 3-орун Тыныбеков Тынайбек10-класс | 3-орун Жакыпов Мухамед 10-класс 3-орун Тыныбеков Тынайбек 11-класс | 3-орун Нурболот уулу Бекзат | ||
5 | География | 2-орун Кенжебек кызы Адинай 10-класс | 3-орун Чубакова Керемет 10-класс | 3-орун Кенжебек к. Адинай 11-класс | 2-орун Рысбай к Нурия 9-класс | ||
6 | Физика | 1-орун Таласбек кызы Зарина 10-класс | 1-орун Бактыбек к Н.9-класс | 1-орун Бактыбек к. Нуржамал 10-класс | 1-орун Бактыбек к Нуржамал 11-класс | Акматова Зарина. 1-орун 10-класс Төлөнбай к. Сабира 2-орун 9-класс | Акматова Зарина. 1-орун 11-класс
|
7 | Биология | 1-орун Зарылбек кызы Алтынай 11-класс | 3-орун Бактыбек кызы Асел 10-класс 2-орун Каниметова Айдана 11-класс | 2-орун Жаныбек к Фарида 10-класс | Кемелова Фарида. 1-орун Мусабекова Уултай 1-орун | Мусабекова Уултай 1-орун Төлөбаева Баян. 2-орун | |
8 | Химия | 2-орун Ырысбек кызы Акжолтой 11-класс | 3-орун Жекшебай к. Айгерим 11-класс | 1-орун Мусабекова Каухар 11-класс | 3-орун Мусабекова каухар 11-класс | Сагыналиева Айтурган.1-орун Азамат к.Айнуска.2-орун | |
9 | Информатика | 3-орун Чубакова Керемет 9-класс |
№ | Областык олимпиада | 2014/2015 окуу жылы (ээлеген орун) | 2015/2016 окуу жылы (ээлеген орун) | 2016/2017 окуу жылы (ээлеген орун) | 2017-2018-окуу жылы (ээлеген орун) | 2018/2019-окуу жылы (ээлеген орун) | 2019/2020-окуу жылы (ээлеген орун)
| Мугалими |
1 | Тарых | 2-орун Молдосун к. Саткын 11-класс | — | — | НааматоваЖайна | |||
2 | Физика | 1-орун Таласбек к. Зарина 11-класс | 1-орун Бактыбек к. Нуржамал 9-класс
| 1-орун Бактыбек кызы. Нуржамал 10-класс
| 1-орун Бактыбек к Нуржамал 11-класс
| 1-орун Акматова Зарина. 10-класс
| 1-орун Акматова Зарина. 11-класс | Алтыбаева Дүйшөгүл |
3 | Биология | 1-орун Зарылбек к. Алтынай 11-класс | — | — | Жаныбек к Фарида 10-класс катышуучу | Кемелова Фарида 11-класс катышуучу Мусабекова Уултай 10-класс катышуучу | 3-орун Төлөбаева Баян 10-класс Мусабекова Ултай 11-класс катышуучу | Токторова Гүлнура |
11 | Кыргыз тил | 2-орун Эмилбек к. Айдай 10-класс | Токтобекова Күмүш | |||||
5 | Химия | Сагыналиева Айтурган 11-класс катышуучу
| Айдарова Аида |
№ | Республикалык олимпиада | 2014/2015 окуу жылы (ээлеген орун) | 2015/2016 окуу жылы (ээлеген орун) | 2016/2017 окуу жылы (ээлеген орун) | 2017-2018-окуу жылы (ээлеген орун) | 2018/2019-окуу жылы (ээлеген орун)
| 2019/2020-окуу Жылы (ээлеген орун) | Мугалими |
1 | Физика | 5-орун Таласбек к.Зарина11-класс | 5-орун Бактыбекова Нуржамал 10-класс | 3-орун Бактыбекова Нуржамал 11-класс | 2-орун Бактыбек к Нуржамал 11-класс | Акматова Зарина. 3-орун
| 1-орун Акматова Зарина. 11-класс
| Алтыбаева Дүйшөгүл |
2 | Биология | 5-орун Зарылбек к. Алтынай 11-класс | — | — | Токторова Гүлнура | |||
3 | Кыргыз тили | 2-орун Эмилбек к. Айдай 10-класс
| Токтобекова Күмүш |